Силно първо полувреме донесе трите точки на Борусия (М)

Борусия (Мьонхенгладбах) записа трета победа в последните си пет мача, след като спечели с 2:1 домакинството си на Бохум. Тимът на Ади Хютлер водеше с два гола на почивката. Аласане Плеа откри резултата в 12-ата минута, а Йонас Хофман удвои пет минути преди края на първата част. Гостите върнаха едно попадение, но твърде късно. Дани Блум вкара в 85-ата минута.

След фантастичната победа с 5:0 над Байерн за Купата на Германия през седмицата играчите на Борусия намериха сили да запишат и успех в първенството. Те започнаха срещата вдъхновено и отправиха четири удара към вратата на съперника още в първите шест минути. Натискът на домакините доведе до гол в 12-ата минута, когато Плеа откри след удар с глава. Французинът имаше участие и при второто попадение, което падна малко преди почивката. Той намери нахлуващия Хофман, който прати топката покрай Рийман.

След почивката Борусия отново имаше предимство, но допусна някои ситуации пред вратата си. Себасиан Полтер пропусна добра възможност, а Мампропулос удари греда. Хофман и Плеа пропуснаха ситуации за домакините. Малко преди края Блум направи резултата 2:1 след изключително изпълнение на пряк свободен удар. Това доведе до нервни последни минути и Ян Зомер трябваше да се намесва в една ситуация.