Илиан: Важна победа, далеко от нашата врата трябва да се притеснява противникът, а не ние

Наставникът на Черно море Илиан Илиев даде мнението си след победата на своя тим над Левски в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" се наложиха с минималното 1:0.

Победната серия на Левски и Мъри приключи във Варна

"Важна победа и три точки. Доста време не бяхме побеждавали у дома. Мисля, че като цяло бяхме по-добрият отбор. Имахме доста атаки, които първото полувреме можехме да развием по-добре, затова второто искахме да се нареждаме добре и да имаме по-голямо спокойствие в последните 30 метра. Не вкарахме гол първото полувреме точно заради тази припряност. Далеч от нашата врата трябва да се притеснява противникът, а не ние.

Мисля, че при този директен футбол бяхме добре, имахме повече присъствие в атака. Бяхме и принудени да играем така заради проблемите в състава. Искахме да спечелим първа и втора топка. Искахме да блокираме и фланговете им, за да не влизат такива центрирания като това в края.

25 Черно море - Левски 1:0

Дани Димов игра миналата година доста пъти, когато нямахме избор на защитници, с контузия. Сега затова има болежки в адукторите, не е на 100% готов. Искаше и каза, че ако се наложи, ще влезне и го направи добре.

Не мисля, че отборът ни физически е отпаднал и затова след 70 минута Левски взел инициативата. Порсто винаги, когато някой губи, натиска в края. Накрая, когато почнаха дългите топки, пуснахме Дани, който е висок човек", заяви Илиев.