Победната серия на Левски и Мъри приключи във Варна

Победната серия на Левски от три мача (два в първенството и един за Купата) приключи във Варна. Това стана, след като "сините" загубиха с 0:1 гостуването си на Черно море в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига.

Единственото попадение реализира Родриго в 49-ата минута.

25 Черно море - Левски 1:0

Като цяло футболистите на Илиан Илиев бяха по-добрият отбор и заслужено спечелиха трите точки, но те можеха и да им се изплъзнат в края на сблъсъка.

В 90-ата минута Пабло Гарсия извърши груб фаул в половината на гостите, за което получи втори жълт картон. След неговото изгонване Левски натисна своя съперник и в 93-ата минута само отличната изява на Дюлгеров предотврати изравняването. Стражът на варненци изби шут на Краев от близка дистанция, след което топката се отклони в гредата и излезе в корнер.

Сред 11-те на сините имаше известни изненади. Доскорошните титуляри Здравко Димитров и националът Борислав Цонев останаха на пейката за сметка на младите Димитър Костадинов и Марин Петков.

Моряците си изработиха положение за откриване на резултата още в 6-ата минута, когато комбинираха добре пред наказателното поле на гостите. Последва пас към непокрития Попов. От своя страна защитникът, който се озова очи в очи с Михайлов, предпочете да не стреля, а да подаде към Василев, но сантиметри не достигнаха на нападателя да засече в празната врата.

Секунди по-късно Михайлов улови шут по земя на Панайотов.

След тези две ситуации моряците и сините заложиха на битка в средата на терена, без опасни атаки към двете врати.

В 41-ата минута пред Панайотов се откри възможност да стреля от 22 метра и той я използва, но ударът му бе слаб и неточен. Малко по-късно и Попов шутира, но над напречната греда.

Секунди след началото на втората част Михайлов не прецени добре свое излизане около границата на големия пеналт, Сердюк първи стигна до топката и преодоля стража на Левски, след което стреля от малък ъгъл, но не улучи празната врата.

Черно море откри резултата в 49-ата минута. Зе Гомеш намери Родриго пред наказателното поле, той финтира Михайлович и отправи от 18 метра фалцов шут по земя с десния крак, който влезе в долния ляв ъгъл на Михайлов за 1:0.

Пет минути по-късно самостоятелен рейд на младия Василев завърши с опасен изстрел, но стражът на гостите изби в корнер.

В 84-ата минута сините създадоха една от малкото си опасни атаки пред противниковата врата. Михайлович подаде на Миланов, който върна към свой съотборник. Последва подаване за Бари. Нападателят обработи топката и стреля от близка дистанция с човек на гърба си, но шутът не се получи по най-добрия начин и Дюлгеров улови.

В 90-ата минута Пабло Гарсия извърши груб фаул срещу Горанов, за което получи втори жълт картон и остави своите да доиграят мача с 10 човека.

Това можеше да коства успеха на моряците, тъй като в 93-ата минута Краев се измъкна от бранителите и отправи коварен удар. Дюлгеров обаче реагира много добре, успя леко да го отклони, след което топката се отби в дясната греда и излезе в корнер.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 1:0

1:0 Родриго 49

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 6. Попов, 3. Атанасов, 28. Дробаров, 2. Панов, 71. Панайотов, 23. Алварес, 72. Родриго, 20. Зе Гомеш, 17. Василев, 9. Сердюк

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 3. Зайков, 4. Горанов, 7. Миланов, 19. Бари, 20. Костадинов, 21. Р. Цонев, 33. Кордоба, 88. Петков, 89. Краев, 91. Михайлович

Снимки: Владимир Иванов