Черноморец отнесе с 32 точки Ямбол

Черноморец победи със 110:78 (31:9, 28:21, 29:20, 22:28) Ямбол като домакин в мач от четвъртия кръг на НБЛ. Това е трети успех за „акулите“ от началото на новия сезон.

Срещата в Бургас започна ударно за баскетболистите на Васил Евтимов, които след 10 минути игра натрупаха солидна преднина от 22 точки (31:9), а до почивката тя набъбна до 29 (59:30). След паузата гостите се „посъбудиха“, но не успяха да стопят голямата разлика, която позволиха да натрупат „акулите“ през първите две части.

Тони Хосе Троша-Морелос беше най-резултатен за Черноморец, реализирайки дабъл-дабъл – 21 точки и 15 борби, Уендъл Люис наниза 18 точки, 17 вкара Тихомир Желев, а по 14 добавиха Георги Боянов, Кортни Белджър и Ивайло Тонев.

За Ямбол с дабъл -дабъл - 21 точки и 11 борби се разписа Кортни Алекзандър, 17 добави Дарин Иванов.