Вихър подчини Локо (Дряново)

Вихър (Славяново) надигра с 3:1 гостуващия му Локомотив (Дряново) в мач от 13-ия кръг на Северозападна Трета лига. Заслужен успех за домакините, с оглед случилото се на терена. В 27-та минута капитанът им Константин Генков беше спрян с нарушение и Янислав Иванов реализира отсъдената дузпа. Десетина минути преди почивката гостите проведоха бърза контраатака. Последва удар отдясно, вратарят изби, но при добавката равенството беше възстановено.

Резултати, голмайстори и класиране след 13-ия кръг на Северозапад

През втората част славяновският тим натисна здраво. Създаде ситуации, съперник пък беше на косъм да си вкара автогол, но гредата не позволи. Така се стигна до 82-ата минута, когато Благовест Ленков нахлу отляво и подаде към Цветан Петров, който шутира неспасяемо от десетина метра – 2:1. 180 секунди по-късно пробив на Генков отдясно завърши с пас пред празната врата към Ленков, който фиксира окончателното 3:1.