Волфсбург смени треньора и промени съдбата си през тази седмица

Волфсбург постигна победа с 2:0 в гостуването си на Байер (Леверкузен) в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Двата гола за играчите на новия треньор на тима - Флориан Коохфелт отбелязаха Ликас Нмека (48’) и Максимилиан Арнолд (51’). Именно Коохфелд бе назначен през седмицата на мястото на уволнения преди седмица Ван Бомел и днес дебютира с победа.

Всичко по-интересно двата отбора сътвориха след почивката. Резултатът бе открит само три минути след началото на втората част, когато хубав пас на Доди Лукебакио намери Лукас Нмеча и той откри в полза на “вълците” за 0:1. Второто попадение в полза на гостите дойде само три минути след това, когато добро центриране от фланга отново намери именно Нмеча в наказателното поле. Вратарят на “аспирините” Лукас Храдецки се справи и отрази, но топката отиде първо в Яник Герхарт, чийто удар бе блокиран, но при този на Максимилиан Арнолд вече Храдецки се оказа безпомощен и резултата бе покачен на 0:2. В 53-ата минута Лукас Нмеча отново имаше отлично положение да отбележи и трето попадение, след като се оказа очи в очи с Храдецки в малкото наказателно поле, но в крайна сметка вратарят отрази.

Футболистите на Байер така и не успяха да създадат нещо интересно пред вратата на Волфсбург до самия край на мача, когато необмислена изява на Максен Лакроа. Му донесе червен картон и дузпа за домакините. Зад топката застана Лукас Аларио, но стреля слабо в левия ъгъл и вратаря спаси. Това бе и последното действие в мача. Въпреки загубата “аспирините” все още са 4-и със 17 точки. Волфсбург от своя страна е на 7-о място с 16 точки. За тях това обаче бе и първа победа в Бундеслигата от 11 септември, когато надделяха над Гройтер Фюрт отново с такъв резултат.