Байерн реагира след разгрома по възможно най-добрия начин

Германският шампион Байерн (Мюнхен) показа, че бързо се е съвзел от разгрома с 0:5 от Борусия (Мьонхенгладбах) за Купата на Германия. Днес баварците спечелиха гостуването си на Унион (Берлин) с убедителното 5:2 в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски (15’ - дузпа, 23’), Льорой Сане (35’), Кингсли Коман (61’) и Томас Мюлер (79’) бяха точни за победителите, а Нико Гиселман (43’) и Юлиан Риерсон (65’) се разписаха за домакините.

Юлиан Нагелсман, който отново не беше на скамейката заради коронавирус, предприе четири промени в състава. В защита промените бяха две: Бенжамен Павар и Дайо Упамекано отстъпиха местата си съответно на Йосип Станишич и Никлас Зюле. В халфовата линия контузеният Леон Горетцка беше заменен от Корентен Толисо, а на десния фланг този път стартира Кингсли Коман вместо Серж Гнабри. Атаката отново бе водена от головата машина Роберт Левандовски. Домакините пък бяха подредени в 3-5-2 с Шералдо Бекер и Тайуо Ауоний като нападатели.

Очаквано гостите започнаха по-силно и в седмата минута Сане отправи първия изстрел в мача, който обаче се оказа неточен. В 14-ата германският национал пробва нов удар, който срещна вдигнатата ръка на Пол Якел. Така съдията посочи бялата точка, откъдето Левандовски със спокоен шут по земя откри резултата в полза на баварците. Веднага след това Ауоний отговори с далечен изстрел, който обаче не намери целта. В 23-ата минута заучено изпълнение на пряк свободен удар позволи на Левандовски да отбележи втория си гол в мача.

В 31-ата минута Байерн организира опасна контраатака, но тя завърши с шут на Сане покрай вратата. В 34-ата Левандовски изведе крилото с чудесен пас, но Андреас Луте излезе и парира последвалия изстрел. Само минута по-късно Коман центрира, а Томас Мюлер чукна топката и тя се озова в Сане, който на празна врата най-после успя да се разпише в този двубой. В 38-ата Генки Харагучи нанесе удар след центриране от корнер, но така прати топката в аут. В 43-ата минута именно японецът центрира към Гиселман, чийто шут се удари в близката греда и влезе в мрежата на гостите за 1:3. Само минута по-късно Бекер също беше точен, но при вдигнат флаг за засада.

Домакините започнаха второто полувреме много настървено и в първите 15-ина минути Мануел Нойер трябваше да се намесва при удари на Бекер и Ауоний. Така се стигна до 61-ата, когато Коман получи топката на границата на наказателното поле, напредна и с прекрасен шут увеличи преднината на германския шампион. В 65-ата обаче появилият се минута по-рано на терена Кевин Беренс направи чудесен дрибъл до аутлинията и върна топката към друг току-що влязъл в игра - Риерсон, който отбеляза второто попадение за берлинчани в двубоя. В 79-ата Мюлер оформи крайния резултат с чудесен шут.

Така Байерн запази първата си позиция в класирането, събирайки 25 точки в актива си. Унион пък е на шестото мястоо с 16 спечелени пункта.

УНИОН (БЕРЛИН) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 2:5

0:1 Левандовски (15' - дузпа)

0:2 Левандовски (23')

0:3 Сане (35')

1:3 Гиселман (43')

1:4 Коман (61')

2:4 Риерсон (65')

2:5 Мюлер (79')

Унион: Луте, Якел, Кнохе, Баумгартъл, Тримел, Прьомел, Кедира, Харагучи, Гиселман, Бекер, Ауоний

Байерн: Нойер, Станишич, Зюле, Ернандес, Дейвис, Кимих, Толисо, Коман, Мюлер, Сане, Левандовски