"Българският" Прометей е много близо до групите от Шампионскита лига

Тимът на Прометей (Днипро), начело на който е националният селекционер Иван Петков, и в който се изявяват волейболистки от състава на "лъвиците" - Лора Китипова, Нася Димитрова и Жана Тодорова, е на крачка от груповата фаза на най-престижния евротурнир - Шампионската лига.

Украинският шампион надигра категорично като гост швейцарския Витеос (Нюшател) с 3:0 (25:19, 25:14, 25:20) в мач от 3-ия кръг на надпреварата, изигран в спортна зала "Риверен".

Успехът бе факт за малко повече от час.

Нася Димитрова реализира 10 точки (2 аса, 3 блока, 53% ефективност в атака - +10). Разпределителката Лора Китипова игра цял мач и записа 5 точки (3 аса, 50% ефективност в атака - +5). Либерото Жана Тодорова също игра цял мач и записа 23% перфектно и 46% позитивно посрещане.

Реваншът е на 4 ноември (четвъртък), в Запорожие. Двубоят ще се играе без публика. Прометей ще трябва да спечели два гейма, за да се класира за груповата фаза.

Прометей ще попадне в група А на турнира - със съставите на Локомотив (Калининград), Дрезднер СК и Девелопрес Скайрес (Жешув).