Хебър излиза за победа над Шахтьор в Шампионската лига

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се изправят днес, 28 октомври, срещу беларуския Шахтьор (Солигорск) в мач-реванш от втори квалификационен кръг на Шампионската лига. Двубоят е тази вечер от 17:30 часа българско време в Спортен комплекс „Уручие“ в Минск.

Мачът ще бъде предаван пряко по телевизия Мax Sport 3, както и в YouTube канала на CEV.

Този сблъсък е изключително важен за българския шампион, който гони класиране в 3-иs кръг на най-престижния европейски турнир. След като пазарджиклии загубиха вкъщи първата среща с 2:3 гейма, сега те се нуждаят от задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да отстранят беларусите и да продължат напред. Евентуален успех с 3:2 ще доведе до “Златен гейм”, който се играе веднага след срещата. Победителят от “Златния гейм” ще се класира напред.

24 Хебър допусна обрат от Шахтьор в Шампионската лига

Между двете срещи и двата съперника реализираха успехи във вътрешното първенство. Шахтьор се наложи над Западен Буг (Брест) с 3:0 и записа четвърта чиста победа, като с 12 точки застана начело на беларуския шампионат. От своя страна Хебър надигра категорично Монтана с 3:0 в първи кръг на Efbet Супер Волей и отбеляза отличен старт в елита.

Теодор Салпаров

Сега пазарджиклии са изпълнени с мотивация да покажат, че са по-добрият тим от Шахтьор и заслужават да са в трети кръг на Шампонската лига.

Николай Къртев, Теодор Салпаров, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов

А там най-вероятно ги очаква гръцкия Олимпиакос (Пиреас), което е още един допълнителен стимул за постигането на успех днес. Гърците победиха Рикер (Комарно) с 3:0 в първия мач на свой терен, като се очаква нова победа в гостуването и класиране за трети кръг.

Гледайте Лига на нациите, Шампионска лига, Световно клубно първенство, Световно първенство 2022 и още много волейбол на световно ниво в ефира на MAX Sport.