Виктория Томова загуби от квалификантка на старта в Испания

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Лес Франкесес дел Вайес (Испания) с награден фонд 80 хиляди долара и гостоприемство.

Поставената под номер 4 в схемата Томова загуби от чешката квалификантка Линда Фрухвиртова с 1:6, 7:6(4), 4:6 за 2:41 часа.

Чехкинята доминираше изцяло в първия сет, а във втория Томова спечели тайбрека със 7:4 и изравни резултата.

В решителния трети сет Фрухвиртова поведе с 4:0, но Томова изравни. Чехкинята спечели подаването си в деветия гейм, а в десетия стигна до пробив и затвори двубоя с втория си мачбол.

Томова заработи 1 точка за световната ранглиста и 740 долара от наградния фонд.

По-късно днес Изабелла Шиникова ще играе срещу участващата с "уайлд кард" Алба Карийо Марин от Испания.