Уинипег надви Анахайм в здрава битка

Анахайм и Уинипег направиха здрава битка в НХЛ днес, спечелена от гостите с 4:3. Николай Елерс имаше сериозен принос за успеха, вкарвайки два гола в рамките на 19 секунди в третата част на мача.

Джетс изоставаха с 2:3, но Елерс изравни 1:20 минути преди края, а след 19 секунди вкара и за 4:3 с втората асистенция в мача на Андрю Коп, който и вкара за 2:2 във втория период.

Евгени Свечников беше автор на другото попадение в мача, а вратарят Конър Хелебок спаси 32 удара за третата поредна победа на тима.

Отборът на Уинипег е 3-и в Централната дивизия, на 3 точки от Сейнт Луис и Минесота.

Тревър Зеграс, Соли Милано и Джош Мансън се разписаха за домакините, които са на дъното на Западната конференция.

Един от лидерите в тази дивизия Минесота пребори с 3:2 Ванкувър, като Мат Думба вкара своя първи гол през сезона, разписвайки се в третия период.

Матс Дзукарело и Йонас Бродин също се разписаха, докато вратарят им Кам Талбът направи 22 спасявания.