Арсенал продължава напред за "Карабао Къп", резерва поведе "топчиите" към осми мач без загуба

Отборът на Арсенал победи Лийдс с 2:0 в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на лигата в Англия (Карабао Къп) на “Емиратс” в Лондон и продължава напред. Всичко най-интересно в този сблъсък се случи след почивката.

Първото попадение за лондончани отбеляза Калъм Чеймбърс в 55-ата минута, след като се разписа само 23 секунди след появата си на трена. В 69-ата Едуард Нкетия удвои и така оформи крайния резултат.

С този успех “артилеристите” записаха  осми мач без загуба във всички турнири и успяха да убедят всички, че вървят на прав път.

По пътя си до 1/8-финалите Арсенал разгроми Уест Бромич с 6:0 и победи Уимбълдън с 3:0. Лийдс има проблеми в Премиър лийг, като върви едва 17-и във временното класиране и определено представянаето в шампионата трябва да е приоритет за йоркширци. В предишния кръг хората на Марсело Биелса отстраниха след дузпи Фулъм

Мениджърът на Арсенал Микел Артета бе извършил цели девет промени в сравнение със състава, победил Астън Вила с 3:1 в петък в двубой от Премиър лиаг, като само Бен Уайт и Емил Смит Роу са запазили местата си. Колегата му Марсело Биелса от своя страна направи само четири промени от равенството 1:1 с Уулвърхамптън в събота- Дебют за Лийдс прави 19-годишния защитник Коди Драме.

Домакините стартираха по-добре срещата и овладяха инициативата, като принудиха съперника да допуска грешки. Въпреки териториалното предимство, футболистите на Арсенал не стигаха до чисти голови положения. Най-добрата ситуация се откри пред Сеад Коласинак в 10-ата минута, но стражът на Лийдс отрази удара. В 19-ата минута Лийдс беше близо до откриване, но Бернд Лено спаси вратата на Арсенал от попадение.

В 27-ата минута след центриране от корнер Лено отново трябваше да се намесва решително след удар на Джак Харисън. Двете поредни опасности посъбудиха футболистите на Арсенал, които се опитаха да си върнат инициативата. Това не се случи и Лийдс стигна до нови две възможности за гол, но попадението така и не падаше.

Така се стигна до 43-ата минута, когато след ъглов удар Арсенал създаде двойна възможност пред вратата на Лийдс, но завършващият удар на Смит Роу не се получи и мина край целта. В крайна сметка двата тима не си отбелязаха гол през първата част и се оттеглиха на почивка при 0:0.

Играта продължи да е много динамична и след паузата, като и двата отбора създадоха положения в началните минути. Така се стигна до 55-ата минута, когато влезлият като резерва Калъм Чеймбърс откри след изпълнение на корнер с първото си докосване до топката след влизането си в игра на мястото на Уайт. Николас Пепе пръв игра с топката, която попадна у Чеймбърс и той я прати зад голлинията след несполучлива реакция на Мелие.

Няколко секунди бяха нужни на рефера Андре Маринър докато получи потвърждение, че голът е редовен, и в крайна сметка той бе зачетен.

Четвърт час по-късно лондончани удвоиха преднината си и на практика предрешиха изхода на срещата с втори гол, който бе дело на Едуард Нкетия. Той се възползва от две поредни грешки на футболистите на Лийдс да изчистят топката и я вкара от близка дистанция в мрежата.

При този резултат Лийдс свали гарда и до края Арсенал можеше да направи победата си и по-убедителна. Влезлият като резерва Александре Лаказет стреля отблизо встрани от вратата в 88-ата минута.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Арсенал е на 1/4-финал, докато Лийдс ще може да се фокусира върху представянето си в шампионата.

Арсенал - Лийдс 2:0
1:0 - Чеймбърс 55
2:0 - Нкетия 69

Арсенал: Бернд Лено, Седрик Соареш, Бен Уайт, Роб Холдинг, Сеад Коласинак, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Никола Пепе, Емил Смит Роу, Габриел Мартинели, Едуард Нкетия

Лийдс: Илан Мелие, Коди Драме, Диего Йоренте, Паскал Струйк, Стюарт Далас, Калвин Филипс, Адам Форшоу, Джак Харисън, Даниел Джеймс, Тайлър Робъртс, Родриго.