Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Дузпа с ВАР помогна на Ювентус да изкопчи точка в дербито с Интер

Дерби д'Италия между Ювентус и Интер завърши без победител. Сблъсъкът от 9-ия кръг на Серия "А" приключи при резултат 1:1, като и този път не се размина без драма. Домакините поведоха още в 17-ата минута с гол на Един Джеко, след което дълго време се бранеха стабилно и удържаха преднината си. В края обаче "бианконерите" натиснаха и получиха дузпа след разглеждане с ВАР на едно нарушение на Дензъл Дъмфрис срещу Алекс Сандро на границата на наказателното поле, а Пауло Дибала в 89-ата минута отбеляза изравнителния гол.

Треньорът на домакините Симоне Индзаги бе избрал да започне мача с Лаутаро Мартинес и Един Джеко в атака, а в средата на терена действахат Марсело Брозович, Хакан Чалханоглу и Николо Барела.

Масимилиано Алегри пък заложи тази вечер на Алваро Мората и Деян Кулушевски в предни позиции, като те бяха подкрепяни от Хуан Куадрадо и Федерико Бернардески по крилата.

Първото положение в мача бе в 4-ата минута, когато след центриране от корнер Милан Шкриняр стреля с глава, но над вратата.

Ювентус обаче имаше доста по-добра възможност в 7-ата минута, когато Мората отправи силен удар по земя и Ханданович трябваше да се намесва. Вратарят обаче не го направи много убедително, след което се стигна до суматоха в наказателното поле и Алекс Сандро успя да насочи топката по посока на вратата, но твърде слабо и словенецът улови.

В 17-ата минута Интер откри резултата. Чалханоглу отправи бомбен шут, който се отби от гредата и попадна в Един Джеко, за когото остана да прати топката в опразнената врата за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят бързо и в 13-ата минута Хуан Куадрадо опита диагонален изстрел, който мина опасно до вратата.

В 42-ата минута се стигна до разбъркване пред Ханданович, завършило с удар на Мората отблизо, но над вратата.

И второто полувреме започна така, както се разви по-голямата част от първото. Двата тима разчитаха на дълги разигравания в средата на терена, но никой не се престрашаваше да се хвърли смело в атака и положенията пред двете врати липсваха.

Чак в 60-ата минута Интер организира по-интересна атака, като Джеко получи центриране в наказателното поле и стреля с глава, но неточно.

След това домакините организираха хубава контраатака в 63-ата минута, Перишич напредна до пеналта, финтира защитник и шутира, но крайно неточно.

Минута след това и Юве създаде нещо по-интересно. Мората получи пас зад защитата и опита с глава да прехвърли Ханданович, но не успя да уцели опразнената врата.

Натискът на гостите се засилваше и в 69-ата минута Алекс Сандро се включи в предни позиции и отправи мощен изстрел по земя, който профуча покрай вратата.

В 72-ата минута последва нов шанс за торинци, като Пауло Дибала стреля опасно от фаул и Ханданович трябваше да прави важно спасяване.

В 87-ата минута се стигна до доста интереен момент. Съдията Мариани бе посъветван да прегледа с ВАР една ситуация на границата на наказателното поле и се видя, че Дензъл Дъмфрис изрита Алекс Сандро. В крайна сметка реферът прецени да посочи бялата точка и отсъди дузпа за "бианконерите", а Пауло Дибала изравни от бялата точка. Симоне Индзаги пък получи червен картон за протестите си.

Така Ювентус по-скоро заслужено се добра до равенството и след този резултат "Старата госпожа" излезе на 6-ата позиция в таблицата с 15 точки. Интер пък остава на 3-ата позиция с актив от 18 точки.