Нант се справи с Клермон след два червени картона още през първото полувреме

Нант победи гостуващия Клермон с 2:1 в мач от 11-ия кръг на футболното първенство на Франция. Головете за домакините реализираха Андрей Жирото в 38-ата и Людовик Блас в 61-ата минута, а за Клермон се разписа Мохамеда Байо в 49-ата. Още през първото полувреме двата отбора останаха с по десет души на терена. В 30-ата минута полузащитникът на Клермон Жоан Гастен получи червен картон, а в 41-ата изгонен беше и защитникът на Нант Себастен Корша. След успеха Ненат се изкачи на пето място в класирането със 17 точки, а Клермон има 13 и заема 14-а позиция.