Знаменит обрат на Уотфорд на Раниери остави "безмълвен" Евертън

Уотфорд постигна знаменит обрат под ръководството на новия си мениджър Клаудио Раниери и разби Евертън с 5:2 на неговия “Гуудисън Парк” в среща от 9-ия кръг на Премиър лийг. Това бе първа победа за италианския специалист начело на “стършелите” след като ги пое само преди около две седмици. Попаденията за гостите бяха дело на Джошуа Кинг (13’, 80’, 87’), Юрай Куцка (78’) и Еманюел Денис (91’), а за мърсисайдци точни бяха Том Дейвис (3’) и Ричарлисон (63’).

Мачът започна по най-добрия начин за играчите на Рафаел Бенитес, които успяха да открият резултата още в 3-ата минута чрез Том Дейвис. Попадението дойде след добър пробив на Гордън и Демарая Грей по левия фланг, последният центрира успоредно на голлинията и съотборникът му засече в мрежата.

Уотфорд изравни в 13-ата чрез Джошуа Кинг, който се възползва от добро центриране в наказателното поле от фал, което попадна след съприкосновение с глава само на около метър пред голлинията, а там Джошуа Кинг не сгреши за 1:1. Попадението бе разгледано с ВАР, тъй като имаше съмнения за засада, но впоследствие бе признато.

Евертън излезе отново напред чрез Ричарлисон в 63-ата минута, когато той засече центриране на Майкъл Кийн само три минути, след като се бе появил на терена. Острието не бе на разположение няколко седмици, тъй като лекуваше травма.

Играчите на Уотфорд обаче се добраха до ново равенство в 79-ата минута след добро центриране от корнер, когато Юрай Куцка се оказа напълно непокрит и прати топката в мрежата зад Пикфорд за 2:2.

Само минута по-късно играчите на Клаудио Раниери достигнаха до ново попадение. Юрай Куцка подаде към Еманюел Денис, той напредна добре и прати успореден пас към абсолютно самия в този момент Джошуа Кинг и той се разписа за 2:3

Именно Кинг оформи своя хеттрик в срещата в 87-ата минута, когато ново нелепо неразбирателство между бранителите на “карамелите” позволи на Хуан Ернандес успя да отнеме на границата на наказателното поле, подаде към Джошуа Кинг и той много хладнокръвно отбеляза за 4:2 в полза на “стършелите”.

Еманюел Денис сложи точка на спора в 91-ата минута, когато получи топката около границата на пеналта, справи се елегантно с Шеймъс Колман и прати топката в мрежата с хубав удар по тревата.

С тази победа Уотфорд се оттласна от опасната зона и вече е на 14-о място с 10 точки, мърсисайдци са 8-и с 14 точки. В следващият кръг играчите на Клаудио Раниери ще посрещнат Саутхамптън, а тези на Рафаел Бенитес ще гостуват на Уотфорд.