Динамо (Москва) разгроми Химки, Захарян с три асистенции

Динамо (Москва) разгроми с 4:1 Химки в двубой от 12-ия кръг на руската Премиер лига. Успехът съвпадна с годишнината от рождението на легендарния вратар Лев Яшин, чието име носи арената на московските динамовци.

Над всички в двубоя беше Арсен Захарян, който се отчете с три асистенции. В 12-ата минута той центрира в наказателното поле на Химки, където над всички скочи Никола Моро и откри.

След това 18-годишният Захарян асистира и Вячеслав Грульов след ъглов удар. В 60-ата минута Захарян оформи своя хеттрик от асистенции, като автор на попадението отново стана Грульов.

Преди това за 3:0 се беше разписал Тюкавин. В самия край на мача Адеми вкара почетно за Химки. С трите си асистенции Захарян излезе начело по този показател в руската Премиер лига.