Мугуруса и Халеп отпаднаха безславно от "Кремъл Къп"

Поставената под №2 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) и бившата номер 1 в света Симона Халеп (Румъния) отпаднаха на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени на твърди кортове "Кремъл Къп" в руската столица Москва с награден фонд 565 530 долара.

Номер 5 в световната ранглиста Мугуруса загуби от Анет Контавейт (Естония) с 1:6, 1:6 за 48 минути. Естонката достига до полуфиналите в Москва за първи път в кариерата си.

Поставената под номер 8 Симона Халеп отстъпи пред третата в схемата Мария Сакари (Гърция) с 4:6, 4:6 за 1:44 час. Гъркинята поведе с 5:1 във втория сет, след това загуби три поредни гейма, но в десетия успя да стигне до пробив и да приключи двубоя с третия си мачбол.

Така на полуфиналите утре ще играят Анет Контавейт - Маркета Вондроушова (Чехия) и Екатерина Александрова (Русия) - Мария Сакари.