Балкан започна с тежко поражение участието си в Европейската младежка лига

Юношите на Балкан до 16 години допуснаха тежко поражение в първия си мач от Европейската младежка лига в Печ. Тимът от Ботевград не успя да се противопостави на ръстовия тим на домакините от Ратгебер Академия и загуби с 46-85. В събота ботевградчани ще изиграят две срещи, първо от 12:00 часа българско време срещу словашкия Жиар над Хроном, а по-късно срещу молдовския Адмиралс Кишинев от 20:00.

Ратгебер започна по-добре мача и още в първата част поведе с двуцифрена разлика. Съперникът превъзхождаше балканци с ръст и успяваше лесно да реализира атаките си под коша. Така още на почивката те имаха преднина от 21 точки. Третият период бе равностоен, но разликата се задържа 20 и след него. След 24-6 в последната обаче, съперникът вдигна разликата двойно и спечели мача с 39 точки.

Балкан допусна 18 грешки в мача, от които съперникът вкара близо 30 точки.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за Балкан и единствен с двуцифрен актив от 20 точки, 6 борби, но и 8 грешки. По 7 отбелязаха Велизар Георгиев и Кристиян Василев, който овладя и 7 борби. 10 борби и 6 точки имаше Галин Георгиев, а по 2 отбелязаха Виктор Груев, Стефан Стефанов и Николай Нецов.