37-ата в света изхвърли водачката в схемата Сабаленка от "Кремъл Къп"

Водачката в схемата Арина Сабаленка (Беларус) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис за жени на твърди кортове "Кремъл къп" в руската столица Москва с награден фонд 565 530 долара.

Сабаленка, втора в световната ранглиста, загуби от представителката на домакините Екатерина Александрова с 3:6, 4:6 за 74 минути.

За беларускинята това беше едва втори мач от полуфиналите на Откритото първенство на САЩ на 10 септември и след като даде положителен тест за коронавирус.

На полуфиналите 26-годишната Александрова ще играе с победителката от мача между Мария Сакари (Гърция) и Симона Халеп (Румъния).

Друга рускиня Анастасия Павлюченкова, четвърта поставена, също отпадна на четвъртфиналите. Тя загуби от Маркета Вондроушова (Чехия) с 4:6, 2:6 за 1:22 часа.

На полуфиналите чехкинята ще срещне Анет Контавейт (Естония) или втората поставена Гарбине Мугуруса (Испания).