ЦСКА-София, Славия и Дунав (Русе) взеха преднина в първите осминафинали за Купата на БФС при децата

Отборите на Дунав (Русе), Славия и ЦСКА-София взеха преднина в първите осминафинални срещи в турнира за Купата на БФС при децата, родени през 2008-а година. Дунавци прекършиха Черноморец (Бургас) с 3:1, Славия се справи също у дома си със същия резултат с Олимпия Спорт (Стара Загора). Армейците пък биха с 3:1 при гостуването си на Етър (Велико Търново). В друга среща на "Лаута" Локомотив (Пловдив) и Черно море (Варна) завършиха 1:1.

На стадион Славия гостите от Олимпия Спорт (Стара Загора) откриха резултата в 22-ата минута чрез Николай Димитров. Още до почивката обаче малките бели таланти обърнаха развоя на мача до 2:1. Най-напред Георги Рупчин засече с глава центриране от дясно и изравни, а пет минути преди края на първата част Никола Милянков от фаул прати топката неспасяемо под гредата и направи 2:1. След почивката домакините от Славия доминираха и можеха да стигнат и до по-убедителна победа. В крайна сметка в 57-ата минута Ивайло Георгиев фиксира крайното 3:1.

По сходен сценарий се разви срещата и в Русе, макар домакините да затвърдиха победата с 3:1 в последната минута. Ростислав Костенски откри за акулите преди почивката, а гостите имаха пълен контрол в тези минути. Всичко се обърна през втората част, когато Алишан Сабри, Йордан Йорданов и Александър Донев бяха точни за Дунав.

При юношите (младша възраст, родени 2006) Лудогорец разгроми Славия с 5:1, а Черно море (Варна) и Дунав (Русе) завършиха 2:2.

Реваншите и в двете възрасти ще се играят на 28-и октомври.