Чилич и Милман са първите четвъртфиналисти в Москва

Хърватинът Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на турнира в зала в Москва от сериите АТП 250. Така той запази много добри шансове да спечели за трети път в кариерата си надпреварата в руската столица. Бившият шампион в "Големия шлем" надигра със 7:5, 6:3 американеца Томи Пол за час и 43 минути игра. Чилич пласира 7 аса в мача и на два пъти трябваше да навакса изоставане от пробив в първия сет. Във втория сет хърватинът направи решителен брейк в шестия гейм и така си осигури място сред най-добрите осем.

В следващия кръг Чилич ще играе с победителя от мача между сърбина Филип Крайнович и испанеца Педро Мартинес.

За финалната осмица се класира и австралиецът Джон Милман, който спечели с 6:1, 5:7, 6:4 срещу украинеца Иля Марченко. Мачът продължи точно 2 часа и 30 минути, но Марченко не успя да повтори подвига си от първия кръг, когато надигра постаевения под номер 5 Александър Бублик.

В следващия кръг Милман ще играе или със сънародника си Джеймс Дъкуорт, или с местния представител Карен Хачанов.