Тийнейджърка отстрани Елина Свитолина още на старта на турнира в Тенерифе

Тийнейджърката Камила Осорио Серано постигна първата си победа на състезателка от топ 10, след като се наложи с 5:7, 6:3, 6:2 над украинката Елина Свитолина в мач от първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Тенерифе с награден фонд от 235 хиляди долара.

19-годишната испанка загуби първия сет с 5:7 срещу поставената под номер 1 в схемата Свитолина, въпреки че водеше с 4:1 гейма, но след това моментно колебание не остави никакви шансове на намиращата се на шесто място в ранглистата украинка.

Осорио Серано направи серия от пет последователни гейма, за да поведе с 5:2 във втория сет, а в третия направи нова серия от четири поредни гейма, за да затвори мача и да запише най-престижната победа в кариерата си.

Във втория кръг представителката на домакините ще играе с Маяр Шериф от Египет.

Американката Ан Ли и словачката Анна Каролина Шмиедлова пък станаха първите тенисистки, които се класират за четвъртфиналите в Тенерифе. Във втория кръг Ан Ли спечели с 6:4, 6:2 срещу Варвара Грачева от Русия, докато Шмиедлова се справи с 6:2, 7:5 с румънката Жаклин Адина Кристиан.