Емилия Димитрова с 30 точки! ПТТ Спор (Анкара) с 4-а поредна победа в Турция

Националката Емилия Димитрова и тимът на ПТТ Спор (Анкара) записаха четвърта поредна победа в турското първенство. Воденият от Мехмет Бедестенлиоолу отбор надделя като гост над Кузейбору с 3:2 (25:23, 25:20, 21:25, 18:25, 15:12) в мач от четвърти кръг, изигран в Аксарай.

ПТТ е на втората позиция с 11 точки (4 победи), Кузейбору е на 11-а позиция с 3 точки (4 загуби).

Емилия Димитрова бе над всички за пореден път, като се разписа с 30 точки (1 ас). 20 точки реализира Бахар Акбай (2 аса, 9 блокади!).

За съперника Ани Мичъм завърши с 14 точки (1 ас, 3 блокади), 13 точки добави Олеся Рихлюк (4 блокади).

В следващия кръг ПТТ среща Йешилюрт, на 23 октомври (събота). Кузейбору излиза срещу Айдън Беледийе.