Шиникова се класира за втория кръг на турнира в Севиля

Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира по тенис за жени на червени кортове в испанския град Севиля с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 4 Шиникова елиминира квалификантката Калиса Вилда Хенеман (Швеция) с 3:6, 6:4, 6:1 след малко повече от два часа игра.

Шампионката на България през 2011 година стартира лошо и загуби първите пет гейма, след което и началния сет. Във втората част тя дръпна с 5:0, след което изравни резултата, а след това затвори мача с нова серия от пет последователни гейма.

С успеха тя заработи 7 точки за световната ранглиста и 408 долара, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи срещу друга квалификантка Анхела Фита Болуда (Испания).

Гледайте ATP 1000, 500, 250, Finals, Next Gen, CUP и още много тенис на световно ниво в ефира на MAX Sport.