Люка Ернандес тренира с Байерн, и то в добро настроение

Люка Ернандес взе участие в последната тренировка на Байерн (Мюнхен) преди утрешния двубой с Бенфика в Шампионската лига, но Леон Горецка и Алфонсо Дейвис пропуснаха заниманието. Световният шампион с Франция Ернандес се яви в съда в Мадрид в понеделник и е изправен пред евентуална шестмесечна присъда за влизане в затвор за нарушаване на ограничителна заповед, освен ако не спечели жалбата. Защитникът обаче видимо се забавляваше на тренировката в Мюнхен и изглеждаше, че няма грижи. Той е на разположение за мача от група "Е" в Португалия

Дейвис беше заменен преди почивката при победата с 5:1 срещу Байер Леверкузен в Бундеслигата в неделя. Горецка изигра само първото полувреме, а двамата са под въпрос за двубоя срещу Бенфика. След перфектен старт в групата с две победи, осем гола и нито един допуснат, Байерн се изправя срещу лисабонци, които също не са допуснали попадение до момента. Мястото е специално за Байерн. Те спечелиха титлата в Шампионската лига през 2020 година на "Естадио да Лус" след победа с 1:0 над Пари Сен Жермен.