Енигма Фойерверк нанесе трета загуба на Локомотив София

Енигма Фойерверк записа втора победа от началото на сезона в ББЛ А група. В едно от столичните дербита на регион Запад, което се проведе тази вечер в зала „Триадица“, тимът се наложи над Локомотив София с 89:71, нанасяйки му трета поредна загуба.

Двата тима започнаха срещата с доста добра успеваемост при стрелбата от далечно разстояние, което се отрази и на високата резултатност. Баскетболистите на Георги Давидов имаха леко предимство, но без да успеят да натрупат солидна разлика и след десет минути игра водеха с 29:24. През втория период обаче имаше поредица от размени на водачеството, а на почивката Локомотив вече бе напред с 47:45.

В средата на третата четвърт обаче Енигма Фойерверк направи серия от 13:0, с която поведе с двуцифрена разлика, а преди заключителната четвърт тимът водеше с 62:56. В оставащото време разликата в негова полза продължи да расте и до края той направи победата си още по-изразителна.

Трима играчи завършиха с дабъл-дабъл за Енигма – Виктор Германов (19 точки и 11 борби), Любомир Орешаров (18 точки и 12 борби) и Иво Славчев (18 точки и 12 борби). Преслав Неделчев отбеляза 15 точки, 10 добави Красимир Петров.

За Локомотив над всички с 28 точки и 8 борби бе Борис Войков. Драгомир Павлов отбеляза 18 точки, с 14 и 11 борби е Радослав Колев.