Дубълът на Лудогорец надви Литекс като гост

Дубълът на Лудогорец записа втора поредна победа във Втора лига, след като се наложи с 2:1 като гост над Литекс в мач от 13-ия кръг на първенството. Получи се добър мач, с атаки и пред двете врати, но в крайна сметка вторият тим на “орлите” си тръгна с трите точки след попадения на Будинов (36’) и Петров (44’). За Литекс точен бе Илиян Капитанов (50’).

Резултати от мачовете във Втора лига

Първото полувреме Лудогорец II игра по-добре и заслужено поведе в 36-ата минута. Тогава Илкер Будинов получи дълга топка, надбяга защитниците, откъсна се сам срещу вратаря и не сбърка - 0:1. Малко преди края на първата част разградчани вкараха и втори гол. Тогава след изпълнение на пряк свободен удар се получи рикошет и разбъркване в наказателното поле на Литекс. Така най-съобразителен се оказа Цветослав Петров, който вкара топката във вратата за 0:2.

Второто полувреме Литекс успя бързо да върне едно попадение. В 50-ата минута след центриране се получи суматоха в наказателното поле, от която се възползва Илиян Капитанов - 1:2. След попадението обаче ловченлии не успяха да отбележат повече, като последваха единствено центрирания към пеналтерията на Лудогорец, но така и не паднаха повече попадения.

С тази победа дубълът на българския шампион се изкачва до 7-ото място с 21 точки, а Литекс остава 15-ти с 12 пункта.

Снимка: ludogorets.bg