Николай Пенчев и Ниса измъчиха СКРА Белхатов в Полша

Отборът на Стал (Ниса), за който играе българският волейболист Николай Пенчев, измъчи сериозно гранда СКРА Белхатов. В мач от 3-ия кръг на полската PlusLiga СКРА Белхатов се наложи изключително трудно у дома над Стал с 3:2 (25:17, 19:25, 25:23, 21:25, 20:18) пред 598 зрители.

Николай Пенчев започна мача като титуляр за тима от Ниса и игра в първата част, но не реализира точка. В началото на втория гейм Бартош Бучко замени Николай Пенчев и това се оказа изключително позитивно за гостите, които оказаха сериозна съпротива на именития си съперник и загубиха двубоя след изключително драматичен тайбрек, който бе спечелен от домакините с 20:18.

Уасим Бен Тара заби 27 точки (2 аса, 2 блока) за Ниса. Бартош Бучко добави 17 точки (1 ас, 3 блока).

За домакините от СКРА Белхатов най-резултатен стана сръбският диагонала Александър Атанасийевич, който заби 22 точки (1 ас, 3 блока, 51% ефективност в атака - +11).

Матеуш Биениек добави 17 точки (4 аса, 3 блока, 53% ефективност в атака - +11) и бе избран за MVP.

Успехът бе 3-ти пореден за СКРА Белхатов, който през новия сезон е воден от Слободан Ковач, и с актив от 7 точки тимът заема 4-о място във временното класиране.

Стал допусна трета загуба и с актив от 1 точка е на 11-о място.