Нори обърна Басилашвили и завоюва титлата в Индиън Уелс

Камерън Нори е тазгодишният победител в турнира от сериите "Мастърс" 1000 в Индиън Уелс. Британецът, който елиминира българина Григор Димитров на 1/2-финала, завоюва титлата, след като направи страхотен обрат и победи с 2:1 сета Николоз Басилашвили в битката за трофея. Грузинецът спечели първия сет с 6:3, но другите два отидоха на сметката на Нори след 6:4 и 6:1 в негова полза.

Мачът тръгна добре за 26-годишния британец, който направи ранен пробив за 2:1, а след това взе и своето подаване и поведе с 3:1. Басилашвили обаче успя да се окопити и не даде нито гейм повече на своя съперник до края на сета и обърна нещата в своя полза с 6:3 гейма.

Във втория сет изглеждаше, че грузинецът ще продължи да доминира, като този път той направи ранен пробив за 2:1, но Нори реагира мигновено и още веднага успя да върне пробива за 2:2. След това сетът вървеше гейм за гейм, но в решителния момент Нори направи нов пробив за 6:4 и така се върна в мача, изравнявайки резултата в сетовете на 1:1.

Това развитие на нещата като че ли вдъхнови британеца, който изигра много силен трети сет, в който даде само един гейм на своя съперник и го спечели с категоричното 6:1, като така стигна и до крайната победа в мача.

Така Нори спечели първата голяма титла от "Мастърс" турнир в кариерата си и общо втора след успеха в Лос Кабос, Мексико по-рано през годината. Така той прибави 1000 точки в актива си и чек на стойност 1 209 703 долара.