Късметът обърна гръб на Аугсбург в битката на дъното

Намиращите се под чертата Аугсбург и Арминия (Билефелед) направиха 1:1 в среща от германския елит и не промениха с нищо позициите си в класирането. Баварците пак се разминаха с втората си победа, а съперникът все още няма нито една този сезон.

Аугсбург надиграваше Арминия и поведе сравнително рано - в 19-ата минута, когато Рийс Оксфорд се разписа с глава.

Отборът от Билефелд обаче изравни от нищото с първия си точен удар във вратата. Това се случи в 77-ата, когато Якоб Барет Лаурсен нацели отлично топката от воле - 1:1.

Секунди след това домакините отново вкараха, но попадението не беше признато заради засада. Същото се повтори в последната минута на редовното време, като така Аугсбург пропусна да вземе още две точки.