Първа победа за Шоутайм на Изток

В регион Изток в ББЛ А група днес се проведоха три мача, като шампионът в региона през миналия сезон Шоутайм записа първа победа, след като се наложи над Шабла с 81:66.

Варненският тим на два пъти повеждаше с двуцифрена разлика през първото полувреме, а на почивката бе напред с 33:29. Отборът на Саша Топчов успя да се доближи едва на точка след паузата, но след много силен край на третата част, преди решителния период Шоутайм отново водеше убедително при 56:43. Баскетболистите на Кирил Петров дръпнаха с 23 точки в оставащото време и въпреки че Шабла отново стопи част от разликата, нямаха проблем да спечелят мача.

Красимир Димитров бе най-резултатен за победителите с 20 точки, като овладя и 12 борби. Милен Чолаков също записа дабъл-дабъл – 15 точки и 11 борби, с 14 точки е Никола Николов, а 12 добави Пламен Илиев.

За Шабла по 13 точки отбелязаха Илхан Арабаджиев (9 борби) и Ивайло Тодоров, с 12 и 7 борби е Симеон Савов, а Константин Колев се отчете с 11 точки и 7 борби.