Дъждът и студът не попречиха на Илия Куцаров и Денислава Борисова в Луковит

Традиционият крос “Луковитски моми“ се проведе за 31-и път в студено и дъждовно време на 16 октомври. Над 120 атлети от цялата страна бягаха на трасето около градския стадион, въпреки тежките метереологични условия.

Илия Куцаров (Локомотив София – Никола Карапетров) победи на 3000 м при мъжете с 9:34.5 пред Исмаил Сенанджи (Евър – Варна) – 9:38.0 и Николай Начев (Балкан – Ботевград) – 10:11.4.

Денислава Борисова (Шумен) бе най-бърза при жените на 2000 м със 7.55.8 пред Елица Тодорова (Средногорски атлет – Пирдоп) 7:54.6 и Билсерин Сюлейман 8:06.2.

Богата география на състезанието, както и участието на още национални състезатели показват и победителите в останалите възрастови групи:

Юноши под 20 години – Еркан Низам (Митко Ценов рънинг тийм – Мездра) – 3000 м – 10:02.0

Девойки под 20 години – Петя Ковачева (Тангра – Варна) – 2000 м – 7:50.4

Юноши под 18 години – Валентин Бояджиев (Евър – Варна) – 10:47.8

Девойки под 18 години – Елена Петкова (Дунав – Русе) – 2000 м – 7:34.6

Момчета под 16 години – Атила Расим (Шумен) – 3000 м – 11:17.9

Момичета под 16 години – Андреа-Мария Димитрова (Евър – Варна) – 2000 м – 8:27.4

При момчетата под 14 години имаше и радост за домакините след победата на Ангел Дарандашев (Атлетик 90 – Луковит), който преодоля дистанцията от 2000 м за 7:51.4. 12-годишният Ангел е син на бившата шампионка на България на стипълчейз Йонка Александрова и внук на организатора на състезанието – Атанас Иванов. В тази възраст при момичетата 17 деца, а победителка на 1000 м бе Симона Гочева (Лидер – Нова Загора) – 3:41.1.

Това бе трето състезание по бягане в Луковит за годината след четвъртото издание на „Луковит рън“ през март и турнира „Веселин Даскалов“ през май.

„Луковитски моми“ бе и последна проверка за много от състезателите преди националния шампионат по крос кънтри, който е на 23 октомври в Пирдоп.