Краси Георгиев и шампионът Кан с първа загуба във Франция

Шампионът Кан, за който играе и българският волейболист Красимир Георгиев, допусна първа загуба в първенството на Франция.

Волейболистите на Орасио Дилиео загубиха гостуването си на Сет с 1:3 (19:25, 19:25, 26:24, 17:25) в мач от 2-ия кръг на френската Лига АМ, пред 780 зрители в зала „Луис Марти“ в Сет.

Красимир Георгиев започна двубоя като титуляр за Кан. Българският централен блокировач игра в първите 2 части, след което бе заменен от Родриго Мануоайло. Георгиев записа 6 точки (1 блок, 56% ефективност в атака - -2).

Давид Зосенхаймер стана най-резултатен за гостите с 15 точки, а Алексей Климар добави 11 точки.

Мориц Карлицек заби 22 точки (5 аса, 57% ефективност в атака, 35% перфектно и 41% позитивно посрещане - +9) за Сет. Канадският диагонал Райън Склейтър добави 19 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака - +10).

СЕТ – КАН 3:1 (25:19, 25:19, 24:26, 25:17)

СЕТ: Максимилиано Чирвино 1, Райън Склейтър 19, Мориц Карлицек 22, Батист Жейле 12, Максимилиано Гауна 4, Ардо Креек 12 – Ромен Девезе-либеро (Матийо Гарсия, Том Пикар, Тимо Берио)

Старши треньор: ПАТРИК ДЮФЛО

КАН: Данило Желински 2, Кристиан Фром 8, Давид Зосенхаймер 15, Алексей Климар 15, Даниел Консилия 8, КРАСИМИР ГЕОРГИЕВ 6 – Жереми Мюиел-либеро (Даниел Груво, Ромен Брежан, Алан Чуп, Родриго Мануоало 4, Уилан Анисе)

Старши треньор: ОРАСИО ДИЛЕО.