Торо най-резултатен при победа на Политехника

Политехника постигна първа победа за сезона в ББЛ А група, след като в късния мач тази вечер надви Микс с 91:74.

Срещата започна много оспорвано, като до средата на втората част разликата така и не надхвърляше 5-6 точки. След поредица от размени на водачеството обаче, Политехника направи силна серия в края на полувремето и на почивката се оттегли при 42:37. Подемът в играта на тима продължи и след паузата, като авансът му достигна 18 точки, а последната четвърт започна при 64:52 в негова полза. До края разликата продължи да бъде двуцифрена и символичните гости спечелиха убедително.

Бившият национал Стефан Георгиев – Торо завърши с 18 точки и 9 борби за победителите. Найден Найденов вкара 17 точки, Боби Петров записа 16 и 8 борби, Никола-Александър Жеков е с 12 точки, а по 10 добавиха Лъчезар Везирски (7 борби, 10 асистенции) и Даниел Лозанов.

За Микс Милен Костов бе най-резултатен с 15 точки, 14 има Евгени Иванов, с 10 е Любомир Недков.