Зенит зашлеви Байерн и го изпрати на дъното в Евролигата

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) удължи кризата в Байерн и нанесе четвърта поредна загуба на мюнхенци от началото на сезона в Евролигата. Руският тим продължава с позитивния старт на кампанията, след като удари баварците със 79:71 (31:16, 12:19, 11:25, 25:11) като домакин в двубой от четвъртия кръг на Евролигата.

По този начин отборът на Шави Паскуал заема четвъртата позиция във временното класиране на най-силния клубен европейски турнир с актив от 2-1. Байерн пък отново не успя да измъкне равностоен мач и се сгромолясва на дъното на подреждането с 4 загуби от 4 мача.

Санктпетербургци потеглиха вихрено в мача със серия от 27:10 в първата четвърт, но постепенно Байерн се завърна в битката, тъй като бе воден от своите лидери в днешния мач Дарън Хилиърд и Кори Уолдън. Тимът на Андреа Тринкиери набра много сериозна инерция и в края на третата част поведе с 8 точки при 52:60, но не успя да прехвърли устрема си в последния период и отново катастрофира, този път със 77:71.

Джордан Мики навъртя 18 точки за победителите. Алекс Пойтрес добави още 14 точки и 6 борби, бившият играч на Берое Конър Франкамп се разписа с 12 точки, а Били Барън и Джордан Лойд нанизаха по още 10.

За Байерн най-резултатен бе Дарън Хилиърд с 24 точки, докато Кори Уолдън реализира още 20 точки и раздаде 7 асистенции