Реал Мадрид се измъкна и пречупи Монако, страхотният Майк Джеймс излезе с контузия

Баскетболният отбор на Реал Мадрид се върна на пътя на победите в Евролигата, след като изстрада успех срещу шампионите в ЕвроКъп от миналия сезон Монако. Тимът на Пабло Ласо се наложи с 94:86 (30:12, 21:27, 21:26, 22:21) в предпоследен и много драматичен мач от програмата на третия кръг в Евролигата.

Така "лос бланкос" се поправят успешно за загубата си от Олимпиакос миналата седмица и се завръщат в топ 5 във временното класиране, където се намират на пето място с актив от 2-1. Монако разполага със същия баланс, но остава на осмата позиция.

Страхотно начало на мача на баскетболистите в бяло никак не предполагаше за драматичния завършек, който срещата претърпя. "Белите" сразиха съперника си с 30:12 в първата четвърт, а в средата на втората имаха аванс от цели 23 точки при 49:26. Оттам нататък новото звездно попълнение в редиците на Монако Майк Джеймс започна да се вихри по паркета на "УиЗинк Сентър" и само до почивката наниза 10 точки, за да свали разликата на 51:39 на голямата почивка.

Джеймс и съотборниците му продължаваха по същия начин и в третата четвърт, в която гардът изригна с цели четири тройки, за да поведе монегаските към допълнително сваляне на дефицита, този път на осем точки при 72:65. Реал Мадрид за момент си върна двуцфрения аванс след тройка на Джефри Тейлър, но този път Джеймс влезе в ролята на асистент и захрани няколко поредни точни стрелби на своите съотборници, като след пет поредни точки на Уил Томас резултатът стана 81:83 в полза на новака в Евролигата.

Все пак "кралския клуб" демонстрира целия си натрупан опит в най-престижната клубна европейска надпревара и успя да изтръгне успеха чрез много важни стрелби на Гершон Ябуселе, Руди Фернандес и Тома Юртел. Най-лошата новина за Монако пък бе контузията в областта на десния прасец на Майк Джеймс, който напусна игра при оставащи само 34 секунди от мача.

Гершон Ябуселе завърши с 18 точки за победата на Реал. Тома Юртел добави още 13 точки, 5 борби и 7 асистенции, а Фабиен Козьо се разписа с още 12 точки.

Майк Джеймс приключи с "дабъл-дабъл" за Монако с 24 точки и 10 асистенции. Донтей Хол реализира 12 точки и 7 борби, а Уил Томас добави още 11 точки.