Фаб Файв подчини отбора на Георги Давидов

Фаб Файв записа втора поредна победа от началото на новия сезон в ББЛ А група. В столичната зала „Триадица“ тази вечер тимът се наложи над Енигма Фойерверк с 62:55, главно заради по-стабилната си игра в подкошието.

Баскетболистите на Георги Давидов започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 14:11, но след няколко размени на водачеството през втория период, на почивката съперникът им обърна за 31:28. Преднината на Фаб Файв достигна 13 точки след паузата, а преди заключителната четвърт тимът бе напред с 50:40. В оставащото време Енигма успя да се доближи само на 4 точки, но не и да стигне до нов обрат.

"Дабъл-дабъл" от 16 точки и 10 борби за победителите записа Камен Атанасов. Георги Кръстев се отчете с 11 точки и 8 борби, а 10 точки добави Красимир Кръстев.

За съперника Красимир Петров бе най-резултатен с 20 точки, Преслав Неделчев вкара 13, с 11 е Георги Павлов.