Три от поставените отпаднаха в четвъртия кръг в Индиън Уелс

Три от поставените отпаднаха в четвъртия кръг на силния турнир по тенис за жени в Индиън Уелс (САЩ) на твърди кортове с награден фонд 8 150 470 долара.

Втората в схемата Ига Швьонтек (Полша) отстъпи пред Елена Остапенко (Латвия) с 4:6, 3:6 за 1:29 час.

Остапенко преодоля пасив от 3:4, но след серия от три поредни гейма взе първия сет. Във втората част тя отстъпваше с 1:3, но спечели следващите пет поредни гейма и затвори мача.

На четвъртфиналите Остапенко ще играе срещу американката Шелби Роджърс, която елиминира финалистката от Откритото първенство на САЩ Лейла Ани Фернандес (Канада) с 2:6, 6:1, 7:6(4) за 2:37 часа.

Роджърс пропусна мачбол в 12-ия гейм на третия сет, но в тайбрека доминираше и след 7:4 стигна до крайния успех.

Американката, която днес ще навърши 29 години, никога преди това не беше преминавала втория кръг на турнира.

"Беше невероятен мач. Тя имаше невероятен сезон. Всъщност ставаше въпрос за това кой може да контролира първи точките", каза Роджърс след двубоя.

Американката Джесика Пегула елиминира номер 4 в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 6:1, 6:1 за 64 минути, а испанката Паула Бадоса надделя над третата в схемата и шампионка от "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова (Чехия) с 6:1, 7:5.

Двукратната шампионка в турнира Виктория Азаренка (Беларус) се класира за четвъртфиналите след победа над сънародничката си Александра Саснович с 6:3, 6:4.

Следващата съперничка на Азаренка, която триумфира в Индиън Уелс през 2012 и 2016 година, е Джесика Пегула.

Номер 10 Анжелик Кербер (Германия) спечели срещу Айла Томлянович (Австралия), 12-а поставена Онс Джабюр (Тунис) елиминира Анна Калинская (Русия) с 6:2, 6:2, а номер 18 Анет Контавейт (Естония) победи бразилката Беатрис Хадад Мая с 6:0, 6:2.