Чибота с асистенция при загуба на Конго

Отборът на Конго допусна нова загуба в група "Н" на световните квалификации в зона "Африка". Възпитаниците на Пол Пут паднаха у дома с 1:2 от Того в сблъсъка между двата тима от 4-ия кръг.

Двама играчи, подвизаващи се в efbet Лига, играха в тази среща за домакините. Става дума за защитника на ЦСКА - София Брадли Мазику и крилото на Лудогорец Мавис Чибота. Първият записа 90 минута, а вторият влезе като смяна на полувремето и се отчете с асистенция.

Гостите поведоха чрез Меме Плака в 43-ата минута, но Ги Мбенза възстанови равенството в 71-ата минута, засичайки подаване на Чибота. В 78-ата минута обаче Того стигна до втори гол чрез Ахуеке Денке