Футболните ни националки до 17 години загубиха от Ирландия

Националният отбор на България по футбол за девойки до 17 години загуби с 0:3 от Ирландия в норвежкия град Санднес в европейска квалификация. Срещата бе част от втория кръг в група 1 на Лига "А" на пресявките. Момичетата на Троян Радулов претърпяха второ поражение след 0:5 от домакина Норвегия в първия мач на 9 октомври.

Островитянките доминираха през цялата среща, като отправиха 31 удара към вратата на Кристиана Кабова, 14 от които точни. Българките нямаха нито един изстрел в двубоя.

Орлейт О'Махони откри резултата в 26-ата минута, а Ели Лонг удвои 12 минути по-късно. Секунди преди почивката Аби Ларкин оформи класическия успех за тима си от дузпа, отсъдена за нарушение на Рона Михайлова в наказателното поле срещу Микела Лорънс.

Следващата среща на България в групата е срещу Унгария на 15 октомври.