Григор Димитров разбра следващия си съперник в Индиън Уелс

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров научи следващия си съперник на осминафиналите на "Мастърс"-а в Индиън Уелс - това очаквано е шампионът от US Open и водач в схемата в "Рая на тениса" Даниил Медведев.

Григор Димитров се разправи с американски гигант и стигна 1/8-финалите в Индиън Уелс за първи път

Руснакът се справи със съпротивата на Филип Краинович с 6:2, 7:6(1) за 90 минути игра и по подобие на българина също се класира за първи път в кариерата си за четвъртия кръг на турнира.

Григор Димитров посочи двата най-важни елемента при победата си в Индиън Уелс

Медведев пристигна в Индиън Уелс със статистика 3 победи и 3 поражения, но сега затвърди статута си на фаворит за титлата, като по ирония на съдбата жребият го изправи срещу същите двама противници както при последното му участие през 2019 година. Тогава той също се справи с Макензи Макдоналд във втория кръг, но загуби от Краинович, докато сега записа чиста победа над сърбина.

Краинович имаше възможност да направи интригата много завързана, след като поведе с пробив във втория сет, но въпреки че не направи нищо грешно в гейма, в който трябваше да го затвърди, стана "жертва" на страхотната защита и минаващите удари на Медведев.

Григор и руснакът имат четири мача помежду си, като първата ни ракета спечели първия от тях на тревата в "Куинс" през 2017-а, но загуби останалите три на твърда настилка - във Вашингтон през 2017-а, на полуфиналите на US Open 2019 и на "Мастърс"-а в Синсинати преди два месеца.