Исландия не даде шанс на Лихтенщайн (видео)

Исландия не срещна трудности при домакинството си на Лихтенщайн в мач от квалификационна Група “J” за Мондиал 2022 в Катар. Исландците спечелиха с 4:0, като реализираха по две попадения във всяко от двете полувремена. Стефан Тордарсон стана автор на първия гол в мача в 19-ата минута, а в 35-ата Алберт Гудмундсон бе точен за 2:0. В 63-ата минута Мартин Марксер от Лихтенщайн получи втори жълт, съответно червен картон, което улесни задачата на исландците. Гудмундсон в 79-ата минута вкара втория си гол в мача, правейки резултата 3:0, а последното попадение бе дело на Андри Гудйонсен минута преди края. 19-годишният син на исландската легенда Ейдур Гудйонсен се повяи в игра в 80-ата минута и не след дълго реализира попадението.

Въпреки победата Исландия остава на пето място в групата с 8 точки. Лихтенщайн е шести с 1 точка, а групата бе спечелена тази вечер от Германия, след като тимът на Ханзи Флик помете Северна Македония като гост с 4:0 и събра 21 точки. Втори е отборът на Румъния с 13, а с по 12 са македонците и Армения.