Гол в 99-ата минута остави Турция в играта

Турция измъкна труден, но ценен успех с 2:1 в гостуването си на Латвия от група "G" на световните квалификации. Южните ни съседи трябваше да правят обрат и измъкнаха трите точки дълбоко в добавеното време на двубоя, но това бе изключително ценен успех за тях, който ги остави в битката за класиране на финалите в Катар.

Латвия взе преднина в резултата в 70-ата минута, а това всъщност стана след автогол на Мерих Демирал, който прати топката в собствената си врата.

Турция обаче реагира бързо и в 76-ата минута Сердар Дурсун възстанови равенството.

Гостите натиснаха в края в търсене на победата и късметът им се усмихна в 9-ата минута на добавеното време, когато съдията Андреас Екберг отсъди дузпа в тяхна полза, а Бурак Йълмаз реализира от бялата точка за крайното 1:2.

Така Турция събра актив от 15 точки и остава на 3-ото място в класирането, но е на 2 точки зад втория Норвегия. Латвия пък отдавна няма шансове за класиране, като се намира на 5-ото място с едва 5 точки.