Виктория Азаренка победи Петра Квитова на турнриа в Индиън Уелс

Бившата водачка в световната ранглиста по тенис Виктория Азаренка се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Индиън Уелс с награден фонд от 8,761 милиона долара.

Белорускинята победи със 7:5, 6:4 поставената под номер 7 в схемата Петра Квитова от Чехия за час и 50 минути.

Азаренка записа 25 печеливши удара, 18 непредизвикани грешки и 9 аса, като направи шест пробива. В същото време Квитова реализира 29 печеливши удара, но направи 26 непредизвикани грешки и реализира само 4 от 12 точки за пробив.

В следващия кръг Азаренка ще играе със сънародничката си Александра Саснович. Намиращата се на стотно място в ранглистата Саснович отстрани поставената под номер 11 Симона Халеп (Румъния) със 7:5, 6:4.

Саснович имаше превъзходство по всички основни показатели в играта и макар и изненадваща, победата и бе напълно заслужена.

Напред в турнира продължава и финалистката от Откритото първенство на САЩ Лейла Ани Фернандес. Канадската тийнейджърка победи с 5:7. 6:3, 6:4 рускинята Анастасия Павлюченкова и по този начин удължи серията си от победи срещу състезателки от топ 20 на света на пет мача.

Следващата съперничка на Фернандес ще бъде американкаат Шелби Роджърс, която разгроми с 6:0, 6:2 Ирина-Камелия Бегу от Румъния.

Напред към четвъртия кръг продължава и полякинята Ига Швьонтек, която бе безапелационна при успеха си над рускинята Вероника Кудерметова с 6:1, 6:0. Доста повече трудности имаше поставената под номер 4 Елина Свитолина. Украинката победи с 4:6, 6:4, 7:6(3) румънката Сорана Кърстя, като в решителния трети сет трябваше да наваксва изоставане от 2:4 гейма.