Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Бианка Андрееску започна с победа защитата на титлата си в Индиън Уелс

Защитаващата титлата си Бианка Андрееску постигна трудна победа със 7:6(2), 5:7, 6:2 над американката Алисън Риск в мач от втория кръг на турнира в Индиън Уелс с награден фонд от 8,761 милиона долара. Канадката, която е поставена под номер 16, взе първия сет и водеше с 4:1 гейма във втория, когато Риск направи изненадващ обрат и спечели шест от следващите седем гейма, за да изравни, като междувременно спаси и два мачбола. В решителния трети сет бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ обаче не остави съмнение в превъзходството си и си осигури класиране за третия кръг и среща с Анет Контавейт. Естонката водеше с 6:3, 5:2 срещу Мартина Тревизан, когато италианката се отказа заради травма.

Поставената под номер 1 Каролина Плишкова преодоля полската квалификантка Магдалена Фрех със 7:5, 6:2 и също се класира за третия кръг. Там нейна съперничка ще бъде бразилката Беатриз Хадад Мая, която постигна категорична победа с 6:3, 6:0 над Маяр Шериф от Египет. Шампионката от "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова също достигна до третия кръг след успех с 6:4, 3:6, 6:1 над Зарина Дияс от Казахстан. Тийнейджърката Коко Гоф направи победен дебют в турнира след 6:3, 6:7(2), 6:1 над французойката Каролин Гарсия. Изненадата на деня при дамите поднесе австралийката Айла Томлянович, която изпрати у дома номер 5 Гарбине Мугуруса (Испани) след 6:3, 1:6, 6:3. Другата изненада бе дело на швейцарката Виктория Голубич, която победи с 5:7, 6:3, 6:2 гъркинята Мария Сакари.