Мартин Чой се качи за първи път на подиума в Световния шампионат за издръжливост

Мартин Чой спечели първия си подиум в световния шампионат за издръжливост EWC, след като българският състезател и неговите съотборници Ноел Росан (Франция) и Карел Пешек (Чехия) доведоха мотора на Energie Endurance 91 (Кавазаки) до трето място в клас Суперсток на "6 часа в Мост".

Пешек стартира отлично и заедно с Росан и Чой поддържаха времена между 1:39 и 1:41 минути за обиколка. Те привидно се разминаха с технически проблеми и падания, което им позволи да атакуват третата позиция в края. Тя бе спечелена от Чой, който финишира състезанието с напълно износена гума, но все още с перфектни времена.

Мартин Чой със силно каране в квалификациите за последния кръг от Световния ендуранс шампионат в Чехия

Чой и двамата му съотборници завъртяха 203 обиколки през шестте часа ендюрънс и останаха на пет от победителя No Limits Motor Team, който спечели второто място за 2021. Шампион още преди последния кръг бе BMRT 3D MAXXESS NEVERS, а Energie Endurance 91 се изкачи от 11-о до шесто място за сезона.

Мартин Чой стана шампион на България по мотоциклетизъм за рекорден път

В Чехия Чой и компания завършиха девети в класирането в клас Супербайк, а първенец стана BMW MOTORRAD с първата победа в историята. YART (Ямаха) завърши втори само с 0.070 секунди пасив след цели 213 обиколки, а СЕРТ (Сузуки) стана очаквано шампион за 2021 с трето място в Мост.