Чехия и Уелс не успяха да разрешат спора за второто място, комичен автогол попречи на "драконите"

Чехия и Уелс не успяха да се победят в директна битка за второто място в група „Е“ на световните квалификации, след като завършиха 2:2 в Прага. Така двата отбора остават с еднакъв точков актив, макар и на цели осем пункта зад лидера Белгия. „Драконите“ поведоха с гол на Аарън Рамзи в 36-ата минута, но веднага допуснаха изравнително попадение, реализирано от Якуб Пешек (38'). Нелеп автогол на Дани Уорд в началото на втората част пообърка сметките на Уелс, но все пак британците реагираха и Даниел Джеймс (69') изравни. До края тимът на Робърт Пейдж търсеше победата повече, но не успя да реализира шансовете си.

„Драконите“ като че ли изненадаха чехите с пресата, която налагаха в началото, и със скоростта си и гостите създаваха по-интересните ситуации. В 19-ата минута Муур пропусна страхотна възможност да даде преднина на Уелс, след като получи от Даниел Джеймс и остана сам срещу Вацлик, но стражът на домакините спаси.

В 36-ата минута Аарън Рамзи все пак даде аванс на Уелс. Гостите организираха мълниеносна контраатака след корнер пред своята врата. Джеймс отклони умно с глава центриране на Неко Уилямс, след което Рамзи завърши от малък ъгъл. Чехия обаче изравни веднага – в 38-ата минута. Дани Уорд изби удар на Патрик Шик, но Якуб Пешек направи добавка за 1:1.

В самото начало на второто полувреме Дани Уорд шокира своя отбор, след като се размина с топка при едно връщане на Аарън Рамзи към него. Стражът на Лестър, необезпокояван от никого, опита да овладее топката, но кълбото му избяга и влезе по комичен начин във вратата му.

Уелс обаче не се предаде и в 69-ата минута Дан Джеймс изравни резултата, след като получи много добро извеждащо подаване от Хари Уилсън и с хубав удар в ъгъла преодоля Вацлик за 2:2. Този резултат се запази до края.