Борусия (Д) направи нов силен мач и е само на точка зад Байерн

Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 домакинството си на Аугсбург и се доближи само на точка от лидера в Бундеслигата Байерн (Мюнхен), който играе в неделя. За трети пореден мач отборът от “Сигнал Идуна Парк” беше без голмайстора си Ерлинг Холанд, но съотборниците му се представиха силно и успяха да вкарат повече от съперника и да заслужат победатата.

Рафаел Герейро откри от дузпа в 10-ата минута, но още преди почивката, при една от малкото си възможности, гостите изравниха чрез Анди Зекири.

Борусия заигра по-настъпателно след паузата и в 51-вата Юлиан Брант реализира за 2:1.

Веднага след това ново попадение на Зекири за Аугсбург не беше зачетено заради него нарушение срещу Мануел Аканжи.

После Дортмунд удари две греди чрез Марко Ройс и Торган Азар, а Ройс пропусна и от изгодна ситуация.