Бразилска доминация в Южна Америка, бивш треньор на Лудогорец на финал

Бразилска доминация през тази година в клубния футбол на Южна Америка. Това стана абсолютен факт, след като се изиграха и полуфиналните реванши от турнира за Копа Судамерикана. Те определиха, подобно на Копа Либертадорес, че два клуба от Бразилия ще спорят за трофея. Това са Атлетико Паранаенсе и Ред Бул Брагантино, които излизат един срещу друг на стадион “Сентенарио” в Монтевидео на 20 ноември.

Както е известно, митичният стадион в Уругвай ще приеме и големия финал между Фламенго и Палмейрас седмица по-късно.

Фламенго отново на финал в Либертадорес след мач с куп рекорди

Шампионът в турнира от 2018 година Атлетико Паранаенсе, който е воден от бившия треньор на Лудогорец Пауло Аутуори, надви с 2:0 уругвайския гранд Пенярол като домакин и след победата с 2:1 през първата среща се класира на финал с общ резултат 4:1. Никао даде аванс на бразилците в 24-ата минута, а десет минути по-късно Чепелини от гостите пропусна дузпа. В 80-ата минута Педро Роча оформи крайното 2:0 след подаване на Никао.

Така Аутуори, който има във визитката си два трофея за Копа Либертадорес със Сао Пауло (2005) и Крузейро (1977), както и световното клубно първенство през 2005 година, ще има възможност да триумфира и с Копа Судамерикана.

Дебютантът в турнира Ред Бул Брагантино надви с 3:1 като гост парагвайския Либертад и след общ резултат с 5:1 си осигури участие на финала. Петият във временното класиране на бразилската Серия “А” стана деветият дебютант в надпреварата, който се класира на финал, а само трима от тях са печелили - Сан Лоренцо (2002), Сиенсиано (2003) и Пачука (2006).

”Черно-белите” тръгнаха от първата минута да търсят голове след поражението с 0:2 в първата среща, но в деветата минута Томас Куело даде аванс на бразилците. В 17-ата минута Виера изпусна дузпа за Либертад, но домакините все пак заслужено стигнаха до изравнителен гол в 52-ата минута , а негов автор бе Мелгарехо.

Пет минути по-късно Томас Куело върна преднината на Ред Бул Брагантино, Артур в 82-ата минута подпечата победата на гостите, които преди две години влязоха в елита на страната си, а ноември ще се борят за втория по-сила междуконтинентален клубен турнир на Южна Америка. Освен това бразилците станаха първият клуб, който записа пет поредни победи при гостуване в надпреварата.

Утехата за Либертад е, че парагвайците се изравниха с ЛДУ Куито, като двата клуба са рекордьори по изиграни мачове в Копа Судамерикана - 72.