Константинова и Лефкада се сбогуваха с ЕвроКъп

Карина Константинова и Лефкада приключиха участието си в квалификациите за груповата фаза на ЕвроКъп. Българската националка и нейните съотборнички инкасираха второ поредно поражение от унгарския Университас Печ. В ответния мач от битката унгарките се наложиха със 72:64 на своя територия и продължават към груповата фаза след успех с общ резултат 152:127, след като преди седмица постигнаха победа и в Гърция с 80:63.

Унгарките започнаха силно и отбелязаха първите 10 точки в мача, а добрата игра в хода на периода им осигури аванс от 17:4 при преполовяването на частта. Константинова и Лефкада намалиха изоставането си в рамките на 10-те точки в края на откриващата четвърт, като същата разлика се запази и след изиграването на вторите 10 минути - 38:28 в полза на Печ.

Домакините използваха мощно начало на второто полувреме, за да си осигурят комфортен аванс от 20 точки при 50:30 и по този начин да направят задачата на съперничките си за обрат почти невъзможна. Третата четвърт приключи при 58:40 в полза на Печ, а в последната част Лефкада съкрати 10 точки от изоставането си, за да направи загубата си далеч по-почетна - 72:64 в полза на унгарския тим.

Карина Константинова започна като титуляр за Лефкада и остана на паркета в рамките на 30 минути, за които се разписа с 5 точки, 3 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка във втория си мач в ЕвроКъп в своята кариера. При стрелбата си гардът бе 2/3 от зоната за две точки и 1/2 от наказателната линия. Доминик МакБрайд вкара 22 точки за Лефкада, Коби Торнтън наниза 13 точки, а Панореа Нтала добави още 11.

Нора Венцел поведе Печ с 21 точки и 5 борби, Вираг Кис наниза 14 точки, докато Николет Сарок също реализира 14 на сметката си.